Be kategorijos

Saugus gidas: Jūsų mažylio susipažinimas su vandeniu

Teigiama, kad devynis nėštumo mėnesius išbuvę vandenyje kūdikiai ir po gimimo labai gerai jaučiasi vandenyje. Populiaru kūdikius mokyti nardyti, mankštinti vandenyje.  Ką apie tai mano specialistai? Ką turėtų žinoti į baseiną su kūdikiu išsiruošę tėveliai?

Vonioje ar baseine? 

            Geriausia kūdikius plukdyti savo vonioje, kur vanduo yra nuolat keičiamas, neužsistovi, nėra papildomų vandens dezinfekavimo priemonių. Jei kalbėsime apie baseiną, jeigu mamytės yra tikros dėl visų dezinfekcijos priemonių, pasitiki personalu, nebijo, kad vaikas gali peršalti ir kūdikiui mankšta vandenyje patinka – gali lankyti užsiėmimus baseine.

            Kiekvienas vaikas privalo išmokti plaukti – anksčiau ar vėliau tai taps tėveliams užduotimi. Tačiau yra vaikų, kurie paniškai bijo vandens. Tokių kūdikių nereikėtų kankinti ir prievarta stengtis plukdyti. Jei kalbėtume apie maudynes namuose, teigiama, kad 2 mėnesių kūdikis atsimena vieną dieną, 3 mėnesių – vieną savaitę, 6 mėnesių – dvi savaites. Tad jeigu kūdikis kažko nemėgsta ar bijo, bandykite po tam tikro laiko, kada jis nemalonią patirtį jau būna pamiršęs. Tačiau į viską žiūrėkite kūrybiškai. Kūdikėliai ir vaikai yra protingi, bet per žaidimus tėveliai ir nemėgstamiausias veiklas gali padaryti mielas.

Mankštos vandenyje pliusai ir minusai

            Didžiausias privalumas – teigiamos emocijos, bendravimas su mama ar tėveliu, kontaktas su aplinka. Mankšta vandenyje padeda atsipalaiduoti, sugrįžti į buvimo įsčiose terpę, yra profilaktinė priemonė nuo peršalimo ligų. Tačiau nespartina motorinės (judesio) raidos, ko paprastai tėveliai tikisi. Be to, jei kūdikis plukdomas, nardinamas per prievartą, sužadinamos baimės, o vaiko klykdyti negalima.

            Dar vienas didelis baseinų minusas, kuris gali lemti ir sveikatos problemų – E. coli rūšies bakterijos, sukeliančios žarnyno infekcinę ligą – ešerichiozę. Šios bakterijos patenka į vandenį su žmogaus ar gyvūnų išmatomis. Vandens sauskelnės ne visada apsaugo nuo šios problemos, o jei vaikas baseine pasituština, turi būti keičiamas visas vanduo.

            Taip pat užsiėmimai baseine nerekomenduojami, jeigu yra odos pažeidimų, kūdikis serga dermatitu, žvyneline ir kitomis ligomis. Ypač esant atopiniam dermatitui po baseino gali atsirasti švokštimas, kurį sukelia rinovirusas (ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija, sukelianti nosies gleivinės uždegimą ir pasireiškianti sloga).