Be kategorijos

Vaikų burnos higiena ir dantukų priežiūra

Dantukai kūdikiams pradeda vystytis dar esant įsčiose. Vos gimę mažyliai turi visą 20 dantukų armiją, kuri slepiasi po dantenomis. Kūdikių dantų priežiūra tampa tikru iššūkiu mamoms, ypač turinčioms pirmagimį. Dar nepradėjus dygti pieniniams dantukams, svarbu mažylį pradėti pratinti prie teisingos dantų valymo rutinos. Kol dantukai dar slepiasi, minkštu skudurėliu kaskart pamasažuokite dantenas. Daugumai kūdikių pirmieji dantukai išdygsta nuo 6 iki 10 mėnesių. Burnos sveikata ypač priklauso nuo dantukų priežiūros kūdikystėje ir vaikystėje, todėl labai svarbu jau nuo pat mažens tinkamai rūpintis jų higiena.

Pirmuosius dantukus valykite du kartus per dieną (ryte ir vakare). Svarbu pasirinkti tinkamą šepetėlį. Kokybišką dantukų higieną, mažyliui nuo 6 mėnesių, geriausiai užtikrinsite valydami švelniu, minkštais šereliais šepetėliu, užapvalintu galu. Būtent tokiu šepetėliu kruopščiai nuvalysite kiekvieną jau pasirodžiusį dantuką! Mažyliui iki 18 mėnesių, rekomenduojama dantukus valyti šepetėliu, sudrėkintu tik vandeniu. 

Vyresnių nei 18 mėnesių vaikučių dantų priežiūrai galite naudoti dantų pastą, turinčią mažai fluorido. Tokiu atveju ant dantų šepetėlio užtepkite žirnio dydžio pastos ir švelniai, tačiau kruopščiai išvalykite dantukus iš priekio ir iš galo. Maždaug nuo 2 metų amžiaus vaikutis pats sugeba savarankiškai laikyti šepetėlį rankose, todėl leiskite visus šiuos veiksmus pradėti atlikti pačiam, žinoma, su Jūsų priežiūra. Ne visiems mažyliams dantukų valymas mėgstama procedūra, tačiau pasirinkus tinkamas priemones ir valymo būdą, situaciją galite pakeisti! Tai darykite kartu. Mažylį pasisodinkite ant kelių ir laikydami šepetėlį abu švelniai sukamaisiais judesiais valykite dantukus iš visų pusių, kadangi pats mažylis vienas to kokybiškai padaryti dar nesugeba. Nebijokite vaikučiui duoti pažaisti su dantų šepetėliu ir padrąsinkite po procedūros išspjauti pastą. Itin svarbu vaikams iki 7 metų amžiaus padėti kruopščiai išsivalyti dantukus, prižiūrėti, kad jie tai darytų kokybiškai. 

Dantukų valymas nuo pat mažens ne tik užtikrins tinkamą burnos higieną, suformuos gerus įpročius, bet ir sumažins ėduonies riziką. Paverskite dantukų valymą maloniu ir žaismingu potyriu!