Patarimai

Daugiau jokio skysčių pratekėjimo!

Su skysčių pratekėjimu per sauskelnių kraštus susiduria ne maža dalis tėvelių. Dažniausia šios problemos priežastis – netinkamai parinktas sauskelnių dydis. Susidūrus su sauskelnių pratekėjimu, pirmiausia turėtumėte patikrinti ar Jūsų turimų sauskelnių dydis tinkamas Jūsų mažyliui. Nepamirškite, kad augant mažyliui didėja ir jo išskyrų, šlapimo kiekis. Vienerių metų vaiko šlapimo kiekis vidutiniškai yra du kartus didesnis nei naujagimio, taigi nepaisant to, jog sauskelnių dydis pagal kūdikio svori gali būti tinkamas mažyliui, įvertinkite tai, jog sauskelnių sugeriamasis sluoksnis dėl itin padidėjusio šlapimo kiekio gali jo nebesugerti. Kuo didesnės sauskelnės – tuo didesnis sugeriamasis sluoksnis, tad jei sauskelnių pratekėjimas – dažnas reiškinys, pabandykite įsigyti didesnio dydžio sauskelnes. Jei sauskelnės parinktos tinkamo dydžio, pateiksime 4 patarimus, kaip galima išvengti skysčių pratekėjimo, priklausomai nuo skysčių pratekėjimo zonos.

  1. Jei skysčiai/išmatos prateka mažylio nugaroje:

Priežastys, kodėl skysčiai gali pratekėti:
1. Per didelis tarpas tarp vystyklų ir kūdikio nugaros.
2. Dėl itin aktyvaus judėjimo, sauskelnės išsicentravę (gana dažnai taip nutinka S dydžio mažyliams)
3. Sauskelnių priekis užmautas aukščiau nei nugara.
Patarimas:
Dėdami mažyliui sauskelnes, įsitikinkite, kad nugaroje sauskelnės yra pakankamai aukštai, kad išvengtumėte pratekėjimo, o lipdukus pritvirtinkite įstrižai žemyn liemens juostoje specialiai tam pažymėtoje zonoje.

  1. Jei skysčiai prateka pro sauskelnių šonus:

Priežastys, kodėl skysčiai gali pratekėti:
1. Aplink mažylio kojas esančios apsauginės klostės gali būti susilanksčiusios į vidinę sauskelnių pusę;
2. Sauskelnių lipdukai pritvirtinti ne specialiai tam pažymėtoje zonoje sauskelnių priekyje;
3. Priklijuotas tik vienos pusės sauskelnių lipdukas.
Patarimas:
Įsitikinkite, kad vystyklų kraštai nėra užsilenkę į vidinę sauskelnių pusę ir kad liemens juosta pritvirtinta tolygiai. Jei pastebėsite, kad sauskelnių lipdukų nepavyksta pritvirtinti tam skirtoje liemens srityje esančioje zonoje, reikėtų pereiti prie didesnio dydžio sauskelnių.

  1. Jei skysčiai, išmatos prateka ties mažylio šlaunų vidinėmis pusėmis:

Priežastys:
1. Sauskelnių apsauginės klostės sulenktos į sauskelnių vidų;
2. Per didelis tarpas tarp sauskelnių ir mažylio šlaunų.
Patarimas:
Sauskelnes stenkitės uždėti tiesiai ir pakankamai aukštai, palikdami kuo mažesnį tarpą tarp tarpkojo ir sauskelnių, kad sauskelnės tinkamai priglustų prie vidinių šlaunų pusių. Įsitikinkite, jog apsauginės klostės yra neužsilenkusios į vidinę sauskelnių pusę.

  1. Jei skysčiai prateka pilvo zonoje:

Priežastys:
1. Sauskelnės liemens zonoje per laisvos;
2. Mažylis dažnai guli ant pilvo;
3. Šlapinimosi kryptis.
Patarimas:
Maudami mažyliui sauskelnes, kilstelėkite sauskelnių priekį šiek tiek aukščiau, nei nugaroje, o lipdukus pritvirtinkite įstrižai aukštyn, tam skirtoje liemens juostoje esančioje zonoje.


Tikimės, kad ši informacija padėjo suprasti, kur darote klaidas, maudami mažyliui sauskelnes ir padės išvengti tolimesnio skysčių pratekėjimo per sauskelnes.