Įdomus faktai

4 mitai apie pirmuosius mažylio dantukus

Kuomet metai iš metų prižiūrime savo dantis, atrodo, jog besikalančiais pirmaisiais mažylio dantukais rūpintis bus vieni juokai! Tačiau, čia jus ir pataisysime, nes būtent didžiausią dėmesį ir turime kreipti būtent į pirmuosius dantukus, kad vėliau mažylis galėtų džiaugtis taisyklingu sąkandžiu ir  sveika šypsena. Tad, šiandien pasidalinsime keliais mitais, kurie vis dar kankina daugumą tėvelių 🙂

Pirmieji mažylio dantukai nėra tokie svarbūs. Deja, mielieji, tai tikrų tikriausias MITAS:(!

Visi žinome, kad pirmieji jūsų kūdikio dantukai yra laikini ir galiausiai iškrenta. Tačiau, ne paslaptis, kad jie turi daugybę funkcijų, kurios turi įtakos mažylio tolimesnei raidai. Sveiki pirmieji dantys labai svarbu kramtant, nes būtent tuomet formuojasi mažylio veido ir žandikaulio forma, kas taip pat labai svarbu vėliau atsirandantiems dantims.  Taip pat jei dantukai yra pakankamai neprižiūrimi, jie iškrenta gana anksti.  Į iškritusių dantukų vietą pasislenka kiti šalia esantys dantys ir taip deformuoja sąkandį ir nepalieka vietos vėliau dygstantiems dantims.

Žinoma, sąkandį galima pataisyti įvairiomis plokštelėmis, breketais ar operacijomis, tačiau nesirūpinant dantukais gali ir nukentėti ir mažylio kalbos raida, kuri neretai yra neatstatoma.

Kuomet kalasi pirmieji dantukai, mažylis dažniausiai suserga. Na žinoma, visada yra galimybė, jog mažylis susirgs, tačiau vėl turime pasakyti, jog ši teorija yra MITAS:( Nors jūs galbūt ir girdėjote, kad besikalantys pirmieji dantukai sukelia viduriavimą, karščiavimą ir daugybę kitų problemų, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad visi simptomai iš tiesų yra gana lengvi. Tai dažniausiai pasireiškia dantenų sudirgimu ir mažylio dirglumu. Kai kuriems kūdikiams taip pat gali šiek tiek pakilti temperatūra, tačiau jeigu karščiavimas siekia 38 ar daugiau, tai tikrai nėra augančių dantų simptomas.

Mažylio dantukus reikia valyti vieną kartą per dieną. Ech, ir vėl turime jus nuvilti, nes tai visgi tik dar vienas MITAS 🙁 Dantukus reikėtų valyti mažiausiai du kartus per dieną. Kaip žinote, burnoje yra daugiausiai bakterijų, o ilgas laiko tarpas, kuomet dantys yra nevalomi sukuria joms puikią terpę sukelti įvairioms ertmėms ir sugadinti dantuko struktūrą.

Taip pat rekomenduojame prižiūrėti mažylio burną, dar prieš dantukų atsiradimą, tokiu būdu taip pat apsaugosite mažylį nuo bakterijų. Tą rekomenduojama drėgnu ir švelniu rankšluosčiu.

O kai tik pamatysite besikalančius pirmuosius dantukus rinkitės patį švelniausią šepetėlį, nes mažylio dantenos yra labai jautrios, todėl grubus šepetėlis gali jas pažeisti. Taip pat naudokite ir dantų siūlą!

Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų būti planuojamas kuomet mažyliui sueina treji. Tai ir vėl MITAS 🙁 Kaip ir minėjome anksčiau mažylio dantukais reikia rūpintis nuo pat pradžių, todėl ir vizitą pas odontologą taip pat rekomenduojama planuoti tuomet, kaip pamatote pirmąjį mažylio dantuką, arba iki mažylio pirmojo gimtadienio.

Net 60% vaikų iki 5 metų patiria pirmuosius dantukų skausmus, o tai nutinka dėl per vėlai nustatytų dantų problemų, todėl nebijokite ir pamatę pirmąjį dantuką susisiekite su savo odontologu.

Per pirmąjį vizitą, odontologas atliks patikrinimą ir įvertins mažylio dantukų problemų riziką, taip pat, net neabejojame, kad duos jums naudingų patarimų, kad jūsų mažylio dantukai būtų gražūs ir sveiki. Žinoma, nepamirškite, kad mažylis pas odontologą turėtų lankytis kas 6 mėn. nuo pirmojo vizito.

Dar daugiau patarimų www.kobioki.lt

Su meile,

Kobi.lt komanda